Zanim napiszesz

Nie sądziłem, że będzie mi potrzebna taka strona. Jednak powoli tracę cierpliwość.

Jeżeli więc dostałeś/-aś ode mnie tego linka to przeczytaj dokładnie to, co tu jest napisane i weź sobie do serca!

1. PIERWSZE WRAŻENIE

Nawet nie próbuj zaczynać w stylu: „skąd klikasz??” albo „postukamy??”. Nie działa także samo „Dzień dobry”, czy „Szczęść Boże”. Jeżeli istnieje cień podejrzenia, że nie mam ciebie wśród moich kontaktów na GG, to przedstaw się.

2. CEL ROZMOWY

Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, musisz mieć po co i wiedzieć czego chcesz. Teksty w stylu: „a może Ty coś zaproponujesz”, „czemu nic nie piszesz”, „zapodaj jakiś fajny temat” uważam za nękanie podchodzące pod terroryzm, podobnie jak próby rozmowy np. o pogodzie. Nie pisz do mnie tylko dlatego, że ci się nudzi.

Nie udzielam porad życiowych, duchowych ani innych przez internet! Nieliczne wyjątki, którym mogę pomóc już o tym wiedzą!

3. STYL, ORTOGRAFIA, INTERPUNKCJA

Chcesz ze mną rozmawiać? To obowiązują zasady poprawnej polszczyzny. Pisząc do mnie używaj polskich liter, przestrzegaj ortografii i interpunkcji. Nie używaj skrótów typu „nmzc” albo „3maj się”.

4. FORMA

Jeżeli piszesz w następujący sposób: „klikashh”, „pozdróffki”, „warszaffki” lub: „cO sŁyChAć U cIeBiE, bO u MnIe SpOx” to odbieram Cię jako człowieka opóźnionego w rozwoju i takiego traktowania się spodziewaj. Pisz więc normalnie!

5. EMOTY

Prawie każdy ich używa, w tym również ja. Mają swój urok i często ułatwiają komunikację. Jeżeli jednak zamiast normalnego zdania masz zamiar wysłać do mnie ciąg 10 obrazków to lepiej daj sobie spokój!

6. STATUS

Jeżeli mój status jest „dostępny” – pisz, jednak gdy widzisz, że „zaraz wracam” wcale nie oznacza to że siedzę przed komputerem, a już na pewno nie daje Ci prawa do próby przywołania mnie do komputera poprzez pisanie 20 wiadomości pod rząd z założeniem „a nuż usłyszy i podejdzie…”. Jeżeli nie odpowiadam (mimo spełnienia powyższych i poniższych warunków) – cierpliwości; widocznie nie mogę teraz rozmawiać i odezwę się jak tylko będę miał taką możliwość. Czasami komputer jest włączony, jestem widoczny na NK albo na GG, a mnie nie ma po prostu przy komputerze. Może jem obiad, może jestem w szkole albo kilkadziesiąt kilometrów od komputera. Nie ma i już!

7. ŁAŃCUSZKI

Punkt niezwykle ważny, jeżeli nie najważniejszy. Nie toleruję żadnych, ale to ŻADNYCH tasiemców o albańskich wirusach, żydowskich terrorystach, komórkowych hakerach, umierających dzieciakach, czy testach na szczęście (oczywiście zaliczają się to tego również LINKI o podobnej tematyce). Przesłanie mi takiej wiadomości jest równoznaczne z totalnym brakiem szacunku do mojej osoby (patrz pkt. nr 4). Nie bądźmy bezmózgowcami i nie posyłajmy nikomu tych bzdur!

8. NATRĘTNOŚĆ + CIEKAWOŚĆ

Jeżeli mówię Ci, że „jestem zajęty” to jest tak w rzeczywistości. Wydaje się to całkiem proste… Jednak nie dla wszystkich… Gdy piszesz „Cześć” i w odpowiedzi widzisz: „Nie mogę rozmawiać, nie mam teraz czasu!” to nie pisz: „A co robisz ciekawego?”!!! Musisz pogodzić z faktem, że nie mam czasu na rozmowę i tyle!

9. POZOSTAWIANIE WIADOMOŚCI

Jeśli mnie nie ma na gg, to możesz spokojnie zostawić wiadomość, JEDNĄ… a nie dwadzieścia! Zostawiając więcej wiadomości niż przewidziałem, zmniejszasz swoje szanse na odpowiedz z mojej strony.

Zaczerpnięte z www.zanimnapiszesz.info,  i pozmieniane przeze mnie roku Pańskiego 2009.


Reklama

3 komentarze do “Zanim napiszesz

 1. Witam
  Czytając Pana wywody, z którymi się nie zgadzam, wnioskuję że jesteś Pan niedocenionym megalomanem i niespełnionym księdzem. Chwaląc się studiami doktoranckimi, /które wymagają posiadania zasobu wiedzy/ ustawia na jednej płaszczyźnie filozofię i teologię ????
  Wstydzę się jako dr inż. że w przyszłości będę miał takiego „zakutego kolegę”.
  Jeszcze ten kwiatek „Zanim napiszesz”. Gratulacje.

  Ps.
  Myślę, że ze swoimi poglądami najlepszym miejscem dla Ciebie będzie zastępstwo św. Piotra przy wrotach niebieskich. Spełnienie będzie całkowite.

  Ryszard Twardowski

 2. Uważam, że komentarz jest niestosowny, nie widzę niczego złego w tym, o co Pan prosi, jeśli chodzi o kontaktowanie się z Panem. Uważam , że uszczypliwe komentarze wobec księży czy ogólnie Kościoła, są nie na miejscu. Proszę o zachowanie się z kulturą .

  Monika

 3. Witam serdecznie. Jestem złośliwie blokowana przez moderatora Pan Gąbka N/K
  I to co wieczór na kilka godzin. Ten młody człowiek robi mi na złość, tylko nie wiem z jakiego powodu. Jest to bezprawie i oszukiwanie użytkownika. Jakim prawem moderatorzy decydują ile godzin mam przebywać na portalu . Przynoszą wstyd naszemu krajowi. Za granicą ludzie którzy są na N/K nie mają takich problemów..
  Gratuluję świetnej zabawy kosztem polskich użytkowników. To jest lekceważenie ludzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s